İş dünyası temsilcileri teröre karşı birlik mesajı verdi

SONDEVİR

İstanbul'da Sultanahmet'te turistlere yönelik canlı bomba saldırısına iş dünyasından da tepki geldi. İş dünyası temsilcileri teröre karşı birlik mesajı verdiler;

 İKV Başkanı AYHAN ZEYTİNOĞLU: SULTANAHMET MEYDANI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ

12 Ocak 2016 tarihinde Sultanahmet’te gerçekleştirilen terör saldırısını kınıyor, saldırıda hayatını kaydedenler için başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu tür saldırılar barış ve huzuru bozarak, demokrasi ve hukuk devletinin gelişmesini engellemeyi hedefleyen insanlık dışı eylemlerdir. Terörün her türlüsünü lanetliyor ve tüm uluslararası toplumu teröre karşı ortak bir cephe oluşturmaya davet ediyoruz.

 İTO BAŞKANI ÇAĞLAR: KÜRESELLEŞEN TERÖRÜN HEDEFİ BÜTÜN İNSANLIK

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Sultanahmet'teki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İstanbul’un tarihi ve turistik bölgesi Sultanahmet'te vatandaşlarımıza, ülkemizi ziyarete gelen turistlere yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı nefretle lanetliyorum.  Üzülerek belirteyim; küresel bir boyut kazanan terör artık dil, din farkı gözetmeksizin tüm insanlığı hedef almaktadır.
Bu saldırı bir kez daha göstermektedir ki, terörün Doğu’su Batı’sı, Avrupa’sı Asya’sı yoktur. Yaşadığımız bu acı olay hükümetimizin terörle mücadeledeki azim ve kararlılığının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Dileğimiz bu gerçeği teröre destek veren tüm ülkelerin daha fazla masum insanın ölmelerine fırsat vermeden bir an evvel görmeleridir.
İstanbul iş dünyası olarak sonuna kadar terörün karşısında ve terörün kökü kazınana kadar ne olursa olsun devletimizin yanındayız."

İSTANBUL HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İHKİB) BAŞKANI HİKMET TANRIVERDİ: HEDEF TÜRKİYE’NİN TURİZMİNİ SABOTE ETMEK

Türkiye’nin turizm merkezlerinden Sultanahmet’teki menfur saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu tür eylemlerin bizleri yıldıramayacağının bilinmesi gerekiyor. Eylem için, turistlerin İstanbul’daki en önemli uğrak noktası olan Sultanahmet’in seçilmesi, yabancıların Türkiye’ye gelmesini engellemeyi amaçladığını gösteriyor. Burada açık bir şekilde Türkiye’nin imajını sarsarak turizmini sabote etmek istedikleri anlaşılıyor. Ancak bunu hiçbir zaman gerçekleştiremeyecekler.

BİRLEŞMİŞ MARKALAR DERNEĞİ (BMD) BAŞKANI SAMİ KARİYO: TEPKİMİZİ NORMAL HAYATIMIZI SÜRDÜREREK VERECEĞİZ

Ülkemizin dünyaya açılan yüzü Türk markaları olarak Sultanahmet Meydanı’ndaki saldırıyı lanetliyoruz. Bu tehdide en etkili yanıtı normal hayatımızı sürdürerek vereceğimize inanıyorum. Bugün cesaretimizi göstermenin en iyi yolu gündelik hayatımızı savunabilmemizdir. Hangi hedefe hizmet ederse etsin terör örgütlerinin oyununa gelmeyeceğiz. Asla ve hiçbir koşulda normalleşmekten taviz vermeyeceğiz.

Perakende markalarının görevi yaşamımızı renklendirmek ve canlılığını korumaktır. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Terör dünyanın hiçbir noktasında kazanamadığı gibi Türkiye’de de umduğunu bulamayacak

TÜRKİYE AYAKKABI SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (TASD) BAŞKANI HÜSEYİN ÇETİN: ORTADOĞU’NUN ŞİDDET BATAĞINA SÜRÜKLENMEYECEĞİZ

Sultanahmet’te ülkemizin birliğini ve turizmini hedef alan menfur saldırının şoku ve derin üzüntüsü içindeyiz.  Birlik ve beraberliğimize kast eden bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bugün yüreğimiz yitirdiğimiz canlar için sızlıyor. Türkiye’yi Ortadoğu’nun  şiddet batağına çekmek isteyenlerin oyununa gelmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde daha çok kenetleneceğiz.

TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ BAŞKANI (TGSD) ŞEREF FAYAT: TERÖR ODAKLARINA HAK ETTİKLERİ CEZANIN VERİLECEĞİNE İNANIYORUZ

Türkiye turizminin kalbindeki terör saldırısını lanetliyoruz. Ülkemiz dışından gelen bu saldırıların engellenmesi için çok daha etkin önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bir yandan birliğimizi öte yandan ekonomimizi vurmaya çalışan bu saldırılara hak ettiği cevabın verileceğine inanıyoruz. Türkiye’nin güvenlik sorunu varmış gibi göstermek isteyenlerin çabalarını daha çok üreterek ve dayanışmamızı güçlendirerek boşa çıkaracağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.