Türkiye ve dünyada 11 Mayıs gündemi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları konferansına katılacak.

(İstanbul/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Yeni Zelanda gezisinin ardından resmi temaslarda bulunmak üzere Singapur'a geçecek.

(Wellington) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde yüksek yargı başkanları ile yemekte bir araya gelecek.

(Ankara/18.00)

4- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TOBB 72. Genel Kurulu'na katılacak, temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek.

- Kılıçdaroğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Sosyal Demokrat Parti Federal Meclis Grubu Başkanı Thomas Oppermann ve Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile görüşecek.

(Ankara/10.00/12.00/Berlin) (Fotoğraflı-Görüntülü)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da, "Paralel Devlet Yapılanmasıyla Mücadele Toplantısı"na başkanlık edecek.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi Şevket Demirel'in cenaze törenine iştirak edecek.

(Isparta/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Paris'ten Antalya'ya Uluslararası Yeni İklim Değişikliği Rejimi" paneli ve İLBANK tarafından hazırlanan Engelliler Haftası programına katılacak.

(Ankara/10.00/12.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Belkıs-Zeugma Temalı "Onuncu Uluslararası Robot Yarışması" törenine katılacak, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, muhtar akademisi mezuniyet törenine katılacak, aday öğretmenlere hitap edecek ve Valilik ziyaretinde bulunacak.

(Gaziantep/10.00-18.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, YÖK Başkanlığında düzenlenecek, orman, orman endüstri, inşaat ve çevre mühendislikleri ile tıbbi aromatik bitkiler bölümleri bulunan devlet üniversitelerinin rektörleri ve ilgili fakültelerin yöneticileriyle toplantı yapacak.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dudullu Halk Sağlığı Merkezi’nin açılışına katılacak.

(İstanbul/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- TBMM'den

- Genel Kurulda, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan kanun tasarıları ele alınacak.

- Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı görüşülecek.

- KİT Komisyonunda, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü ile Sümer Holding AŞ.'nin 2013-2014 hesapları ele alınacak.

(14.00/12.00/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Birliği 15. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında konuşacak.

(İstanbul/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı'na katılıyor.

(Ankara/09.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB 72. Genel Kurul'na iştirak edecek, ASKON Başkanı Mustafa Koca ile görüşecek.

(Ankara/09.30/17.00)

4- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Borsa İstanbul Konferans Salonu'nda, "4. Sürdürülebilir Finans Forumu" açılışına ve WOW Hotel’deki "İş Kadınlarının Ülke Ekonomisindeki Yeri" toplantısına iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- TÜİK, geçen yıla ilişkin "İstatistiklerle Aile" çalışmasının sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA-DİPLOMASİ

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Strazburg'daki resmi temasları çerçevesinde, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ile görüşecek.

(Strazburg) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- AP Genel Kurulu'nda, Türk vatandaşlarına vize serbestisi ve Türkiye ile varılan anlaşma ele alınacak.

(Strazburg) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA), Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komitesi Toplantısı, TBMM'nin ev sahipliğinde yapılacak.

(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Birleşik Krallık ziyareti kapsamında, temaslarda bulunacak​.

(Londra) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- ​İngiltere Başbakanı David Cameron, başkent Londra'da, Yolsuzlukla Mücadele Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.

(Londra) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6 - Ukrayna krizini görüşmek amacıyla “Normandiya formatı” kapsamında Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya, Fransa ve Ukrayna dışişleri bakanları Almanya’da bir araya gelecek.

(Berlin) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- Macaristan Savunma Bakanı Istvan Simicsko​ ve beraberindeki heyet, Irak ziyareti çerçevesinde Erbil'de temaslarda bulunacak.

(Erbil) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- Gelişmekte Olan 8 Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Örgütü üyeleri, Mısır'ın başkenti Kahire'deki zirvede bir araya gelecek.

(Kahire) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- Tunus Başbakanı Habib es-Sıyd'in Fas ziyareti devam ediyor.

(Rabat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

10- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/Lazkiye/Halep/İdlib) (Fotoğraflı-Görüntülü)


KÜLTÜR SANAT

1- 69. Cannes Film Festivali, Fransa'nın Cannes kentinde başlayacak.

(Cannes) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Yazar Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında Cennet Kültür Merkezi'nde anılacak.

(İstanbul/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali kapsamında Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi'nde düzenlenecek "Tanpınar’ın Şiiri, Şehir ve Sesler" başlıklı söyleşide, Atakan Yavuz, Mehmet Erte, Şeref Bilsel, Emirhan Oğuz konuşacak.

(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)


SPOR

1- Erkekler Hentbol Süper Lig play-off çeyrek final serisinde 3. maçlar yapılacak. Amasya Taşova YİBO-Merzifon Belediyespor ve Göztepe-Trabzonspor maçları oynanacak.

(Amasya/18.00/İzmir/19.00) (Fotoğraflı)ÖZEL HABER

1- AK Parti Olağanüstü Kongresi'ne doğru

- Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş:

- "Genel başkan adayının belirlenmesinde zannediyorum temayül yapılacak. Yapılması da gerekir. Kollektif akla önem veren bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Böyle bir geleneğe sahibiz"

- "Cumhurbaşkanımızı yok mu sayacağız? Bu davanın temelinden beri işin başında olmuş Cumhurbaşkanımızın, bugün itibarıyla belki organik bağı yoktur ama partimizin lideridir. Onun görüşleri çok önemlidir. Mutlaka onun görüşlerini de alarak bu önemli kararları birlikte vereceğimiz bir süreç olacak"

- "Kişisel tahminim kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır. Doğrusu da budur zaten"

- "(HDP'nin kongreye davet edilmemesi) Vatandaşa iki yüzlü davranan bir partinin kongremize davet edilmemesini doğru buluyorum"

(Mümin Altaş/İlhan Toprak-Ankara)

2- Teröristler atık su şebekelerini kullanıyor

- Şırnak'ta devam eden operasyonda PKK'lı teröristlerin mahalleler arasında geçiş için atık su şebekelerini kullandığı ortaya çıktı

- Yağmur ve kanalizasyon atıklarının şehir dışına aktarımını sağlayan kilometrelerce uzunlundaki şebekelere ışık girmesi için belirli mesafelerde delikler açan teröristlerin buralara saklanma ihtimalini göz önünde bulunduran güvenlik güçleri, kontrollerini bu noktalarda sürdürüyor

- Güvenlik güçleri teröristlerden temizlenen mahallelerdeki kamu binalarına da şehitler anısına bayrak astı

(Soner Kılınç/Şırnak)

3- GRAFİKLİ - Soma faciası önlemleri için geri sayım

- Soma'daki 13 Mayıs 2014 maden faciasının ardından, yaklaşık 100 ocak denetimler sonrası kapatıldı

- Eksiklerini tamamlayan maden ocakları yeniden birer ikişer kontrol altında devreye girerken, hem kamu hem de sigorta şirketleri tarafından çifte denetim altında tutuluyor

- Kazadan sonra madenlerde "hayat hattı" kurulması ve personel takip sistemi için son tarih olan 1 Ocak 2017 itibarıyla geri sayım başladı(Nuran Erkul/Ankara)


Anahtar Kelimeler:
Küfür
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.