Yılın nikahı: Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar

Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın nikahından çarpıcı 15 kare

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ve nişanlısı Selçuk Bayraktar evlendi. Çiftin nikah şahitliğini yapan isimler arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da yer aldı.
 
Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahından sonra kısa ve duygusal bir konuşma yaptı.
Erdoğan, "Sümeyye'ye çocukken ceylanım derdim. Gözümün nuru derdim. Şimdi bir ceylan gibi yuvadan ayrılıyor" dedi. Nikah töreninde Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar'ın hayat hikayelerinin anlatıldığı kısa bir film yayınlandı. Filmde Sümeyye Erdoğan'ın çocukluğu ve genç kızlık döneminde çekilmiş ve daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflar yer aldı.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde nikahı kıyıldı. Nikaha yaklaşık 6 bin davetlinin katıldığı öğrenildi. Davetliler için ilk giriş kapısı oluşturuldu. Davetliler Halkalı köprüsü girişinde kurulan kontrol noktasından içeri alındı. Minibüsler belli merkezlerden davetlileri nikaha taşımak için ring attı.

TRAFİK DURDU

Protokol girişinde de nikahın başlama saatine yakın yoğunluk yaşandı. Çok sayıda kırmızı plakalı araç ardı ardına Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nin önüne geldi. Trafiğe kapalı caddede, katılımcıların araçlarıyla trafik oluştu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BİLAL VE MUSTAFA ERDOĞAN KARŞILADI

Davetlileri kapıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan karşıladı.
 
VATANDAŞLARDAN İKRAM

Sabahın erken saatlerinden itibaren bölgede çok sayıda polis görev yaptı. Çevrede oturan vatandaşlar görev yapan polislere ikramda bulundu. Çevredeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi.
Nikaha ilk önce Eski Kültür Bakanı Atilla Koç geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşları da hazırlıklar için erkenden nikahın kıyılacağı salondaydı. Nikaha katılanlara nikah salonunun girişinde alkolsüz içecek ikram edildi. Görevliler dışarıdaki basın mensuplarına da içecek ikramında bulundu.

GÜL VE ÇİLLER ORADAYDI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakanlardan Tansu Çiller ve Eşi Özer Çiller ile Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz da nikaha katıldı.
 
BAŞBAKAN ARKADAN GİRDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu saat 15:00'de nikahın kıyılacağı gösteri merkezine geldi. Protokol girişindeki yoğunluk nedeniyle Başbakanın konvoyu arka girişi kullandı. Davutoğlu davetlilerin kullandığı kapıdan içeri girdi.

ESKİ BAKANLAR DA ORADAYDI

Eski Bakanlar Egemen Bağış ve Muammer Güler de nikah törenine katılan isimler arasındaydı. Kabinedeki bakanların büyük bir çoğunluğu da törendeydi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CÜBBELİ AHMET PROTOKOL GİRİŞİNİ KULLANDI

Sanatçılar Orhan Gencebay, Cengiz Kurtoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve ALS hastası Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek de nikah törenine gelenler arasındaydı. Cübbeli Ahmet'in protokol girişini kullanması dikkat çekti. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SON OLARAK AKAR GELDİ

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de töreni geldi. Cumhurbaşkanlığı yaverleri tarafından kapıda karşılandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da takım elbisesiyle nikah törenine en son gelen isimler arasında yer aldı.

GECİKMEYLE BAŞLADI

15:00'de başlaması planlanan nikah töreni yoğunluk nedeniyle 1 saat 15 dakika gecikmeyle başladı. Nikah saat 16:15'de kıyıldı

HATIRA FİLMİ YAYINLANDI

Nikahtan önce hatıra filmi yayınlandı. Tarabya Köşkü'nde yapılan nişandan çekilen fotoğraflar ilk kez görüldü.

"BU SON OLSUN" İLE ÇIKTILAR

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar konukların önüne Cem Karaca'nın "Bu son olsun" şarkısının müziği eşliğinde çıktı. Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar'ın şahitleri arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da yer aldı.
Diğer şahitler ise Pakistan Eski Başbakanı Navaz Şerif, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Üyesi Bekir İzzetbegoviç, Lübnan Eski Başbakanı Saad Hariri, Arnavutluk Başbakan'ı Edi Rama oldu.

"ARKADAŞLARIMIZIN ÇOCUKLARI BİZİM ÇOCUKLARIMIZDIR"

Gül, yaptığı konuşmada, "Arkadaşlarımızın çocukları bizim çocuklarımızdır. Birbirilerine çok yakıştılar. Eminim ki örnek bir aile olacaklardır" dedi.
Abdullah Gül, "Rütbeler ve makamlar ne olursa olsun babalar ve anneler olarak bu heyecanı taşıyorlar" diye konuştu.
Gül, evlilik cüzdanını Sümeyye Erdoğan'a verdi.


NİKAH TÖRENİNİN YAPILDIĞI SALONDAN İLK KARELER

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın nikahına katılan davetliler törenin yapılacağı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nin içinden fotoğraflar paylaştı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SELÇUK BAYRAKTAR VE SÜMEYYE ERDOĞAN TARABYA KÖŞKÜ'NDEN AYRILDI

Nikah nedeniyle İstanbul Halkalı'da geniş güvenlik önlemleri alınırken Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın içinde bulunduğu gelin arabası sabah saatlerinde Tarabya'daki Huber Köşkü'nden çıktı.
Gelin arabasını Selçuk Bayraktar kullanırken Sümeyye Erdoğan'ın ise yan koltukta oturduğu görüldü. Konvoyun köşkten çıkışı sırasında koruma araçları siren çalarken, 14-15 el, silah sesine benzeyen sesler duyuldu.

ERDOĞAN AİLESİ NİKAH İÇİN TARABYA'DAN HELİKOPTER İLE HAVALANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahı için Tarabya'daki Huber Köşkü önünden helikopter ile Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'ne havalandı. Helikoptere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanısıra eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve damadı Berat Albayrak'ın da bindiği görüldü.
SELÇUK
 
 
 
BAYRAKTAR'DAN ASKERLERİN NİKAH MESAJINA CEVAP

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nişanlısı Selçuk Bayraktar, askerlerin fotoğraflı mesajına cevap verdi. Twitter hesabından askerlerin kendisine yolladığı "Selçuk abi mutluluklar, Şırnak'tan selamlar. Bursa/JÖH" yazan pankartlı mesajı paylaşan Bayraktar, "Şırnak'ta operasyon nedeniyle nikaha gelemeyen kahraman kardeşlerim en güzel hediyeyi yollamış" yazdı.

Sümeyye Erdoğan ise Twitter hesabından "Bu mutlu günümüzde tebriklerini ileten, tüm dostlara en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hayır dualarını bekliyorum" mesajını paylaştı.
KÜÇÜKÇEKMECE'DE DAVETLİ TRAFİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın nikahı nedeniyle davetli trafiği yaşandı. Nikahın yapılacağı Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'ne gelen davetliler Basın Ekspres Yolu'ndaki Güneşli Köprüsü'nü kullanarak salona ulaşmaya çalıştı. Ancak Güneşli Köprüsü yoğunluğa dayanamadı. Nikahın yapılacağı salona giden istikamet tıkanırken diğer istikamette ise herhangi bir yoğunluk yaşanmadı. Bazı davetliler ters istikameti kullanarak salona ulaşmaya çalıştı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) verilerine göre ise; nikah saatinde İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 70'lere ulaştı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NİKAH İÇİN KATAR'DAN GELDİLER

Uçağın yanında Başbakanlık filosuna ait TC-ANA,TC-CBK,TC-DAP ve TC-ATA uçakları da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak nikah töreni için Katar'dan misafirler Boeing 747 tipi uçakla geldi. Uçağın yanında Başbakanlık filosuna ait TC-ANA,TC-CBK,TC-DAP ve TC-ATA uçakları da yer aldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PROTOKOL ARAÇLARI TRAFİĞE TAKILINCA ÇİÇEKLİ REFÜJDEN GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın Halkalı’da yapılacak düğünü nedeniyle Basın Ekspres Yolu durma noktasına geldi. Düğüne yetişmek için bazı protokol araçları emniyet şeridini kullandı. Güneşli Köprüsü üzerinde trafiğe takılan protokol araçları ters yöne girerken, bazıları ise çimlerin üzerinde karşı yöne geçerek devam etti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BAZI YOLLAR KAPATILDI

Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak nikah töreni öncesinde, gece yarısı bazı yollar trafiğe kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da çalışmaları bizzat yerinde inceledi.

Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin saat 15.00'te yapılacak nikah töreniyle ilgili hazırlıklar gece boyunca sürdü. Polis ekipleri gece yarısı kültür merkezine çıkan tüm ana cadde ve ara sokakları demir bariyerlerle kapattı. Bu kapsamda, Küçükçekmece Belediyesi Fatih Caddesi Opet benzinlik ile Ekinevler Sokağı arası, Fulya Sokak, Dereboyu Caddesi, Tokel Sokak, Funda Sokak, Fırat Sokak ve Mehmet Akif Ersoy Bulvarı saat 00.15'ten itibaren araç trafiğine kapatıldı. Alternatif güzergah olarak ise Muammer Aksoy Caddesi ile Basın Ekspres Yolu gösterildi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EMNİYET MÜDÜRÜ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da, gece nikahın yapılacağı yere gelerek çalışmaları bizzat yerinde denetledi. Bu sırada, bomba uzmanı polisler nikahın yapılacağı bölgede detaylı patlayıcı madde araması yaptı.


İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de düğünle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü İstanbul Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek programları nedeniyle alınacak emniyet ve trafik tedbirleri kapsamında, 14 Mayıs 2016 günü saat 00.15'den tedbirlerin bitimine kadar araç trafiğine kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar aşağıda belirtilmiştir" denildi.


Trafiğe kapatılacak yollar şu şekilde belirtildi:

-Küçükçekmece Belediyesi Fatih Caddesi Opet benzinlik ile Ekinevler Sokağı arası,

-Fulya Sokak,

-Dereboyu Caddesi,

-Tokel Sokak,

-Funda Sokak,

-Fırat Sokak.


Alternatif Güzergâhlar ise şöyle açıklandı:

-Muammer Aksoy Caddesi,

-Basın Ekspres Yolu.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.