Anadolu ajansı gündemi / 3 Kasım 2016

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde düzenlenecek "Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödül törenine katılacak.


- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/13.00/15.00/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang ile Çankaya Köşkü'nde görüşecek.

(Ankara/16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Makedonya Devlet Bakanı Beycan İlyas ve Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Bakanı Maria Böhmer'i ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/16.00/18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Vilayetler Evi'nde Kültür ve Turizm İl Müdürleri toplantısına katılacak.

(Ankara/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TED Sivas Koleji açılış törenine iştirak edecek.

(Sivas/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Endokrin Bozucu Kimyasallar ve Arıtma Teknolojilerinin Araştırılması Projesi tanıtım toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu kapsamında Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde yapılacak "Tarih, Kültür ve Medeniyet Çerçevesinde Diyarbakır" konferansında konuşacak.

(Diyarbakır/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- TBMM'den

- Genel Kurulda, Bilirkişilik Kanunu Tasarısı üzerinde görüşmeler devam edecek.

(14.00) (Fotoğraflı)

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Sayıştay ile Başbakanlık ve bağlı kurumların bütçeleri görüşülecek.

(10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

- FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u dinleyecek, Komisyona Başbakanlıkça hazırlanan brifing verilecek.

(11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

- KİT Komisyonunda, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün 2012, 2013 ve 2014 hesapları görüşülecek.

(15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-Afrika Ekonomi İş Forumu Tematik Oturumu ile basın toplantısı, imza töreni ve ortak deklarasyonunun duyurulmasına katılacak, Amerikan Şirketler Derneğinin 12. kuruluş yıl dönümü galasına iştirak edecek.

(İstanbul/09.30/12.30/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İnönü Üniversitesi akademik yıl açılışına ve Medeniyet ve Sanat Merkezi açılışına katılacak.

(Malatya/10.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Hindistan'da, Birleşmiş Milletler Afet Riskini Azaltma Asya Bakanlar Konferansı açılışına iştirak edecek, konferansın bakanlar oturumunda konuşacak.


(Yeni Delhi) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Üniversitesinde "Davos Dünya İletişim Forumu İstanbul"a katılacak.

(İstanbul/09.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- TÜİK, ekim ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre'de mevkidaşı Didier Burkhalter ile bir araya gelecek, İsviçre Türk toplumu temsilcileriyle görüşecek.

(Bern) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Yunanistan'da, AB'den sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Nikos Ksidakis ve Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias ile görüşecek.

- Çelik ve Ksidakis görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Atina) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Üye Ülke Başbakanları 15. Toplantısı, Kırgızistan'da gerçekleştirilecek.

(Bişkek) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Avrupa Birliği ve Arap Ülkeleri Zirvesi

- Açılış konuşmasını Başbakan Aleksis Çipras’ın yapacağı zirveye Lübnan, Ürdün, Katar ve Mısır’dan bakanlar ve ekonomi dünyasının temsilcileri katılacak.

(Atina) (Fotoğraflı)

5- Terör örgütü DEAŞ'in elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Muhaliflerin Halep kent merkezinin doğusundaki rejim kuşatmasını kırma operasyonu ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda Özgür Suriye Ordusu'nun Mare-Cerablus hattını terör örgütlerinden kurtarmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Lazkiye-Hama-Humus-Haseke) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

GÜNCEL

1- Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından gelişmeler izleniyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

KÜLTÜR SANAT

1- Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu 4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali basın toplantısı, The Marmara'da gerçekleştirilecek.

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İsviçre'de Olimpiyat Müzesi'ni gezecek ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi​ Başkanı Thomas Bach ile bir araya gelecek.

(Lozan) (Fotoğraflı)

2- UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarda 4. hafta maçları yapılacak.

- A Grubu'nda Fenerbahçe evinde İngiltere'nin Manchester United, H Grubu'nda Atiker Konyaspor deplasmanda Portekiz'in Braga, L Grubu'nda Osmanlıspor da rakip sahada İspanya'nın Villarreal takımıyla karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/21.00/Braga/Villarreal/23.05) (Fotoğraflı)

3- Basketbol THY Avrupa Ligi 5. hafta maçında Galatasaray Odeabank, deplasmanda İspanya'nın Real Madrid takımıyla karşılaşacak.

(Madrid/23.00) (Fotoğraflı)

4- Golfte "Turkish Airlines Open 2016" turnuvası, Regnum Carya Golf Resort Otel sahasında başlayacak.

(Antalya/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası 2. haftasında C Grubu'nda iki Türk takımı Canik Belediyespor ile Galatasaray karşılaşacak. D Grubu'nda ise Yakın Doğu Üniversitesi, Slovakya temsilcisi Good Angels'ı konuk edecek.

(Samsun/İstanbul/18.00) (Fotoğraflı)

 

ÖZEL HABER


1- "Cezaevlerinde işkence iddiası kara propaganda"

- TBMM Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Metiner:
- "Kara propagandadır sürüyor. FETÖ'cülere, o hain ve alçaklara, gözaltındayken veya cezaevindeyken kaba muamele, işkence yapıldığı iddiaları bilerek gündeme getiriliyor. Zaten bu örgütün her tarafı yalan"
- "HDP'nin bu kara propagandanın taşıyıcı aktörü olması, Pensilvanya-Kandil ittifakının bir sonucudur. CHP'nin bu kara propagandanın aleti kılınması da tamamen siyasi saiklerle ilgilidir"
- "Türkiye cezaevlerinde asla kötü muamele ve işkence yoktur"

(Alper Atalay/TBMM)

2- Kartla akaryakıt harcaması 9 ayda 37,5 milyar lira oldu

- Bu yılın ocak-eylül döneminde akaryakıt istasyonlarında banka ve kredi kartlarıyla 37,5 milyar liralık işlem yapıldı

- Banka kartları ile işlem başına ortalama akaryakıt alımı 61 lira olurken, kredi kartlarında bu tutar 160 lira düzeyinde gerçekleşti

(Murat Birinci/İstanbul)

3- Psikiyatrik tedavide "beyin check-up"ı dönemi

- Kişinin zihinsel ve psikolojik işlevinin normal düzeyde olup olmadığını belirlemek amacıyla yapılan nöropsikolojik check-up sayesinde, psikiyatrik hastalıklar hızlı ve doğru şekilde teşhis edilerek kişiye özgü tedavi yöntemleri geliştiriliyor
- Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar:
- "Artık beyin elektrofizyolojisini ölçebilmekte, kapalı ve ulaşılmaz bir kafatasının içinde olan beyni rahatça görüntüleyebilmekteyiz. Bu gelişmeler psikiyatrideki tanı ve tedavi yöntemlerinde ciddi bir değişiklik yaptığı gibi bozuklukların erken tanısına olanak veren check-up kavramını da olanaklı kıldı" (Sevil Çelik/İstanbul)

Anahtar Kelimeler:
1
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.